Vaše zpětné vazby na předporodní kurz, těhotenské cvičení či plavání těhulek Ostrava

Protože mi chodí spousta hezkých mejlů, dopisů a fotek, tak je škoda je nechat jen v mejlové schránce.

Tímto děkuji všem za milá slova a ráda se o svou poštu podělím i s ostatníma :-)

Všichni 3 MOC DĚKUJEME za doprovod a především za Tvoji pomoc, dlouholeté zkušenosti a psychickou i fyzickou podporu během našeho dlouhého a těžkého porodu. Bez TEBE si to vůbec nedokážeme představit... Vůbec nezáleží na tom, co člověk dělá, když to dělá s láskou, otevřeným srdcem a "naplno". Kdyby všichni milovali a dělali svou práci jako Ty, hned by byl svět veselejší a opravdovější. Děkujeme... Ester a PavelAhoj Jani,
děkujeme moc za nekonečnou podporu a ochotu po celou dobu těhotenství a hlavně v jeho závěru. Moc si všeho vážíme a i když se občas jednalo o drobnosti a maličkosti zdánlivě neviditelné, měly velkou úlohu. Vše se projevilo při porodu, který jsme opravdu vnímali, jako den, kdy se dostane na povrch vše od samého početí. Závěr těhotenství byl pro nás nějdůležitější a tvá podpora během něj nám umožnila prožít neskutečně krásný přirozený porod, tak jak jsme jej neplánovali, ale v koutku duše jsme si jej vysnili.

Pro ostatní, kteří zvažují se obrátit na dulu jsme sepsali pár řádků o naší zkušenosti ze spolupráce s Janou.
 
Porod jako takový je vyvrcholením krásné cesty těhotenství. Podpora i během této cesty se při jejím zakončení projeví. Na základě naši zkušenosti hodnotíme velmi pozitivně spolupráci nemocnice Krnova s dulami, kde jsme se rozhodli rodit. Dula těhotnou ženu během těhotenství pozná a z našeho pohledu je pro personál porodnice nepostradatelným zdrojem informací. Duly odvádějí také spoustu mnohdy neviditelné práce v posouvání hranic českého porodnictví a těší nás, že s nimi nemocnice v Krnově spolupracuje v takové míře.
 

Psychická podpora během těhotenství a v jeho samém závěru je pro nastávající maminky důležitá. Sami jsme to na sobě vyzkoušeli, protože teď, když máme porod za sebou, vidíme, že pro nás byla při těhotenství jeho psychická stránka nejdůležitější. Tam, kde si partner neví rady, kde dochází inspirace a chybí citlivost nebo intuice ženy, nastupuje dula. Porodní báby tady byly odpradávna a poukazovaly na to, že těhotenství a porod je převážně ženskou záležitostí. I když úloha partnera je nepostradatelná, nedokáže vždy zcela nahradit všechny aspekty komunikace ženy s ženou, jejich sdílení a porozumění.

Samozřejmě nás Jana podpořila také v jiných neméně důležitých oblastech jako strava, cvičení, plavání, masáže hráze a cvičení s balónkem. Poskytla nám také neméně důležite zdroje informací.
 
Naši spolupráci jsme nevnímali jako něco nadstandardního. Při komunikaci s lékaři a sestřičkami se nám hodil někdo, kdo zná rodičku i nemocniční prostředí. Už samotný tento fakt poskytl také klid a prostor pro tatínka se připravit na samotný porod.
 
Na závěr snad jen říci, že doporučujeme spolupráci od samého začátku, ale samozřejmě pokud jste během svého těhotenství až do teď váhali, na zahájení spolupráce s dulou není opravdu nikdy pozdě a při takové události jako je příchod vašeho dítěte na svět se tato investice opravdu vyplatí.
 
Milá Janičko,mnohokrát děkujeme,byla jsi pro nás na cestě těhotenstvím srdíčkem,které má nad sebou tu hlavu-zdravotnictví,které respektuješ a také hledáš společnou cestu a spolupráci,kterou jsme si vybrali i my, a tím děkuji všem dulám za jejich práci a trpělivost, na cestě k miminku má srdce přecejen blíž  než hlava :-) ale vše má svůj čas a místo a že to jde potvrdil náš krásný porod v Krnově. 
 
Přejeme hodně lásky,laskavosti a síly na vaší krásné cestě.
 
Tom a Blanka z Frýdlantu

Ahoj Jani,
posílám slíbené fotky k zveřejnění na tvém webu. Je fakt vidět, že co děláš, děláš moc dobře a ráda. Já Ti moc děkuju, žes se mnou prošla od těhu cvičení přes oba porody i kojení:-).

Simona

Dobrý den Jani,
 
v příloze máte fotečky... věřím že pomůžou přesvědčit další maminky, že bonding je ta nejúžasnější věc na světě:) a nejenom bonding, ale i celý porod..čímž bych Vám chtěla ještě jednou ze srdce poděkovat za přípravu v těhotenství a doprovod u porodu..:) narození naší malé byl pro mě nejkrásnější zážitek v životě a těším se, až si pořídíme dalšího drobečka:))
 
Máte nádhernou práci a přejeme Vám v ní hodně radosti:))
Dominika, Vladimír a Florentýnka

 

Ahoj Jani,

jak jistě víš, 29.10.2013 přišla na svět v Krnovské porodnici naše holčička Nikolka. Posílám Ti fotku, jak vypadá dnes po 3 týdnech a připojuji poděkování. Jelikož jsem před otěhotněním sportovala, byla pro mě představa lenošivého těhotenství strašidelná. Opravdu moc jsem si užívala jak Tvoje cvičení pro těhulky tak i orientální tance a dodnes když malou houpavě uspávám v náručí vzpomínám na naše hodiny, na to, co jsi nám předala a je jasné že už tehdy jsi nám pomáhala si tvořit silný vztah k miminku nejen pudový, ale i uvědomělý. Dnes se to občas hodí, když je malá k neuklidnění zavlním se jako kdysi a nemůžu si pomoct, mám pocit že reaguje a pamatuje si :-). Že pojedu rodit do Krnovské nemocnice mě ani ve snu nenapadlo a neskutečně jsi mi pomohla, když v hodině "dvanácté" jsi mi domluvila císařský řez s bondingem v Krnovské porodnici, takže jsem si užila opravdu krásné chvíle ještě v době kdy operace ani nebyla ještě ani u konce a já už měla malou na hrudníku. Od té chvíle jsme pořád spolu :-).

Všem tuto pokrokovou porodnici doporučuji. Je vidět, že lze zůstat zodpovědným odborníkem i člověkem s otevřenou myslí současně, aniž by se přitom ublížilo mamince či miminku.Přeji Ti hodně zdraví, štěstí, spokojených maminek a vymazlených miminek a určitě budeme stále v kontaktu, jelikož porodem nic nekončí, spíše začíná. Pa Beata.

 

Krásný den p. Janičko,
mockrát Vám za všechno děkujeme :-) Byla jste náš strážný anděl v našem těhotenství. Jsme moc rády, že jsme Vás mohly poznat a trávit s Vámi čas na cvičení, přednáškách i plavání. Všechny Vaše předporodní kurzy byly perfektní a máme na ně báječné vzpomínky.
Díky kurzům v RC Bobeš v Bohumíně a díky Vám jsem se daly všechny z Vašeho kurzu dohromady - spojilo nás to nejkrásnější pouto - naše srdcové záležitosti - DĚTI :-)
Nejdříve k nám na svět přišel Maxík od Pavla Volná Kučatá, potom Ondřejíček od Jany, Matějíček od Alena Dadáková, Adámek od Lucie Oravská, Adámek od Denisa Vondalová, Adélka od Karin Slivková Nováková, Tobiášek od Lucie Butorová, Natálka od Markéta Oslizloková, Natálka od Dagmar Bratovanova, Ellenka od Jana Strnišťová Hudečková, Matyášek od Nikola Kubinská, a jako poslední přírůstek se minulý týden narodila Sofinka od Silvie Nováková Dohnalová. Já osobně Vám vděčím za provádění v mých obou těhotenstvích a moc ráda jsem se k Vám po 3 letech opět vracela :-)
Posíláme Vám fotku, kterou jsme daly takhle dohromady jen pro Vás :-)
Opatrujte se a snad brzy s bříškem či bez na viděnou :-)
 

 

Dobrý den Jano,

chtěla bych Vám jménem nás všech poděkovat za úžasné hodiny těhotenské přípravy pod Vašim vedením, které pro nás jsou velice přínosné. Ať už vlněním našich bříšek při tanečcích, získáním informací na zajímavých přednáškách nebo relaxačním plaváním...vše jsme si užily ve skvělé atmosféře a vždy s úsměvem

PŘEJEME VÁM SPOUSTU DALŠÍCH SPOKOJENÝCH TĚHULEK .... nastávající maminky z Bobše

Lucie Oravská

Ráda bych se s Vámi podělila o radost z narození našeho syna, Ondřeje, který přišel na svět v sobotu 5. ledna 2013 v ostravské Fakultní nemocnici. Porod byl bezprobémový a poměrně rychlý. Dvouhodinový bonding byl krásným zážitkem, na který budu vzpomínat celý život.
Chtěla bych Vám velmi poděkovat za Vaše předporodní kurzy, díky kterým jsem se stala sebevědomou rodičkou. Při porodu jsem se nestyděla za své tělo, nebála jsem se křičet, nebrala jsem ohledy na ostatní, ale soustředila se na sebe a na miminko. Věřím, že i díky tomu porod proběhl hladce a přirozeně.
Ještě jednou děkuji a přeji vše dobré. (autorka si přeje nezveřejňovat jméno)

Dobrý den paní Jano,
14.8.2012 v 10:39 se nám narodil Vojtíšek Hýsek. Porod proběhl dle mých představ, bez jakýchkoli medikamentů a větších zásahů, což je určitě i Vaše zásluha, takže bych ráda ještě jednou poděkovala za všechny informace a rady z kurzu.
V příloze posílám pár fotek malého. Dělá nám velkou radost. Přeji mnoho štěstí a velké množství spokojených nastávajících maminek.

S pozdravem Marcela Sommerová

Dobrý den,
ráda bych sdělila, že se mi narodil 17.7.2012 syn Henryk Šimek.
Posílám fotečky a tímto bych chtěla poděkovat za péči poskytnutou Vámi v těhotenství.Porod nakonec neprobíhal zcela přesně podle mých představ přirozeně, ale ve výsledku ho hodnotím velice pozitivně, a taktéž partner.

Mějte se krásně a těším se na viděnou
S pozdravem Lucie Suchánková

 

Zdravím vás, paní Čurdová
musím se pochlubit. Chodila jsem k vám na cvičení, tanečky a přednášky do RC Kaštánek a vyjímečně na přednášky do MC Krteček. Sice jsem nestihla už všechny ještě plánované přednášky (kojení, Miminko od A do Z), ale to co jsem se od vás dozvěděla v ostatních lekcích včetně cvičení a tančení mi jistě hodně dalo jak k porodu tak do krušných začátků prvorodičky.  Termín porodu jsem měla 9.6., má lékařka mi předvídala, že porodím před tímto datem, což se ji nevyplnilo. Porodila jsem tedy v pondělí 11.6. 2012 v 9:07 dcerku Bělu s mírami 48cm a 2840g. Porod byl rychlý, probíhal hladce a bez komplikací, přirozeně bez nástřihu (zašitá trochu samozřejmě jsem), bez jakýchkoliv bolest tlumících medikamentů, oxytocin jsem dostala až před poslední kontrakcí, kdy se malá narodila. Děkuji vám, za všechny vaše rady, postřehy, informace a doufám, že se s vámi opět někdy potkám. Předávejte dále vaše zkušenosti maminkám, aby byly připravené aspoň jako já.

Přeji vám hodně úspěchů ve vaší činnosti a pěkně strávenou letní dovolenou.

S pozdravem Veronika Kaspříková

Jsme Vám velmi vděční za Vaši pomoc a ještě jednou moc děkujeme!

Mějte se hezky Eva

Vážená paní Čurdová,
navštěvovala jsem váš kurs Břišního tance pro těhotné v Krtečkovi v Porubě. Chtěla jsem Vám tímto poděkovat, protože myslím, že mi tahle příprava hodně u porodu pomohla, ačkoliv ne vše vyšlo podle mých představ, ale tak už to v životě chodí. Doufám, že až se přihlásí na řadu další, budu moci zase využít vašeho kurzu, který mi hlavně pomohl zbavit se strachu z porodu a to mi myslím hodně pomohlo zvládnout porod bez jakýchkoliv analgetik, bez hysterie, a bez poranění. Děkuji ještě jednou
mockrát:))
p.s. v příloze je náš zázrak do poslední chvíle jsme nevěděli, co nám ten "porodnický bůh" sešle, no a nakonec je to kluk jako buk:))
S pozdravem a přáním hezkého týdne
Lenka Hadašová

Vážená paní Jano,
chtěla bych Vám ještě touto cestou poděkovat za to, jak krásně mi uteklo mé bezproblémové těhotenství taky díky Vašim kurzům plavání v Imperialu a cvičení na Krakovské.Porod naší dcery proběhl proběhl bez komplikací a já si myslím, že i díky tomu, jak krásně jsem se naučila prodýchávat kontrakce i tlačit (i když to nízké aaa se při poloze na boku na porodním stole přelínalo ve vysoké AAA, ale kupodivu i toto uvolnovalo velmi dobře) právě na Vašich kurzech. Tatínek i já jsme byli o všem dobře informovaní i po teoretické stránce, takže to celé byl opravdu jeden z nejsilnějších zážitků mého života a nepotřebovala jsem při výstupu na horu nakonec ani tu lanovku ))
Za vše Vám ještě jednou moc děkuji a přeji Vám, ať se Vám při této krásné práci stále daří a možná za pár let zase na viděnou.

Zdraví P. R. (autorka si přála uvést jen iniciály)


Kontakt

Předporodní kurzy a těhotenské cvičení probíhá zde:

RC Chaloupka
Repinova 19 Areál MŠ
Ostrava - Přívoz

RC Kaštánek
Ukrajinská 1533
Ostrava - Poruba

CMR Bobeš
Nerudova1156
Bohumín

SŠSS Krakovská ul.
Krakovská 1095/33
Ostrava Hrabůvka

Těhotenské plavání:

Hotel Imperiál
Ostrava

Aquacentrum Bohumín


Jana Čurdová
IČO 18454640
tel. 606 720 987

Individuální konzultace
v sídle provozovatelky
F. Formana 230/17
Ostrava Dubina
700 30